Blog

Payet Kumaş Çeşitleri

payet kumaş çeşitleri

Payet kumaş, geniş ürün yelpazesi bulunan bir kumaş türüdür. Çeşitli materyal, şekil ve renklerden üretilen pulların farklı tiplerdeki kumaşlar üzerine işlenmesiyle oluşmaktadır. Bu pullar genellikle kumaş üzerine sık sık döşenmektedir. Ancak web sitemizde farklı şekillerde işlenmiş ve bir payet kumaştan elde edilebilecek tüm çeşitliliği görebilirsiniz.

Payet kumaşlar bahsettiğimiz gibi genellikle sık işlenen pullardan oluşmaktadır. Ancak saçaklı payet kumaş çeşitleri de bulunmaktadır. Web sitemizde bu saçaklı payet kumaşlar iki çeşit olarak ayrılmıştır. Abiye kıyafetlerde daha sık kullanıldığını gördüğümüz daha iri saçakları bulunan kumaşlar ve yer yer saçaklara yer verilmiş pul işlemeli ince saçaklı payet kumaşlar bulunmaktadır. Bu saçaklı payet kumaşlar; ev dekorasyonunun belirli kısımlarında, çantalarda, abiye kıyafetlerde ve daha birçok alanda kullanıma uygundur.

Çift payetli kumaşlar, pulların ters yöne el yordamıyla yumuşak bir şekilde çevrildiğinde farklı bir renk oluştuğunu gördüğümüz payet kumaş çeşididir. Birbirlerine zıt renkler bir arada kullanıldığında görsel bir şölen oluşturmaktadır. Örneğin; çift payetli bir kumaşa ilk baktığımızda siyah renk görüyorken pulların yönünü değiştirdiğimizde gümüş renk görebiliriz. Siyah- gümüş, krem- gold, siyah- beyaz, siyah- kırmızı, lila- gümüş, pembe- gold, bordo- gold, siyah- saks mavi renklerinde çift payetli kumaş seçeneklerine payet kumaş kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Payetler, kadife kumaş üzerine de işlenmektedir. Kadife payet kumaş adıyla karşımıza çıkmaktadır. Kadife kumaş ile buluşan payetler diğer kumaşlara nazaran biraz daha seyrek işlenmektedir. Böylelikle kadifenin kendine has muhteşem dokusu, göz alıcı payetlerin arasından kendisini göstermektedir. Genellikle kadife kumaş ile payetler aynı renk tercih edilirken sitemizde siyah kadife üzerine gold payet işlemeli kumaşlar da bulabilirsiniz.

Payet kumaşlar, işlenen pul çeşitliliğine göre de farklılıklar göstermektedir. Küçük pulların zarif çizgiler şeklinde işlendiği payet kumaşlar zara payet kumaş adıyla geçmektedir. Yuvarlak pullu payet kumaşlar, daha iri pullardan oluşmaktadır. Ayrıca payetleri çiçek olan ve bu güzel pulların simlerle buluştuğu payet kumaşları da bünyesinde bulundurmaktadır. Payetler yalnızca dümdüz bir şekilde işlenmemektedir. Farklı renk pulların bir araya gelmesiyle oluşan zikzak şekilleri, renk geçişleri, baklava deseni ve leopar modeli bulunmaktadır. Payet kumaş ürün ve renk seçeneklerine LuxceHome adlı web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Luxce Hoem

Diğer Yazılarımız

payet kumaş çeşitleri

Payet Kumaş Çeşitleri

Payet kumaş, geniş ürün yelpazesi bulunan bir kumaş türüdür. Çeşitli materyal, şekil ve renklerden üretilen pulların farklı tiplerdeki kumaşlar üzerine

pullu kumaşlar

Eskimeyen Işıltılar Payet Kumaşlar

İnsanlar doğası gereği güzel görünmek ister. Bunu sağlayabilecek en önemli şeylerden birisi de kıyafetlerimizdir. Kıyafet kumaşları ne kadar göz alıcıysa

Her Alanda Işıltı: Payet Kumaş

Payet kumaş, hayatımızın her alanında göz kamaştırıcı yapısıyla karşımıza çıkmaktadır. İnsan doğası gereği şıklığı ve parıltıyı sevmektedir. Kullanmasak bile payet

Kapat
İstediğiniz ürünü yukara yazarak arama işlemeni gerçekleştirebilirsiniz.

Sepetim

Kapat

Sign in

Kapat

Sidebar Scroll To Top